Тканина захисних кольорів з'явилася наприкінці 19 сторіччя. Відтінок вигадали британці та дали йому назву хакі. Тканина швидко увійшла в різни галузі життя. Вже під час Другої Світової існувало кілька десятків різновидів матеріалу. Камуфляж використовували для пошиття амуніції військових, потім він став універсальною тканиною. Військторг пропонує тактичне спорядження даного типу.

Особливості камуфляжної тканини

Основні ознаки камуфляжу:

  • Значна щільність.
  • Маскувальні властивості.
  • Немаркість.
  • Здатність відштовхувати бруд.

У перекладі з французької camouflage – це маскування. Точні властивості тканини будуть залежати від її типу та ціни. Саме маскування також може бути різним, тож враховуйте мету покупки під час вибору. Зазвичай колір жовто-зелений чи землисто-коричневий, є запилені, розпливчасті відтінки.

Типи камуфляжу

Камуфляжний одяг (це військовий одяг або комплекти для полювання, активного відпочинку) може відноситись до різних категорій за призначенням. Клас визначає особливості забарвлення. Різновиди:

  • мисливський;
  • армійський;
  • рибальский;
  • туристичний.

Підходить камуфляж для форми охоронців, армійців, співробітників правоохоронних структур.

Мисливський текстиль буває зимовим та теплим. Легкий матеріал виробляють з вовни чи бавовни. Зимові тканини посилюють додатковим шаром. Аби одяг відштовхував вологу, роблять просочення. Топові забарвлення – темний ліс, осінній ліс, засніжений ліс, тощо.

Курткові матеріали просочують товстим шаром для захисту від води. Вони не намокають і одночасно дихають, що робить такі моделі максимально комфортними та практичними. Текстиль для рибалки зазвичай роблять у кольорах «шторм» та «очерет». Туристичний піксельний камуфляж може бути теплим або легким. Основа – вовна та бабовна. До тіла на дотик приємний фліс.

Що обрати? Орієнтуйтесь на сферу використання. Майже всі типи тканин камуфляжного типу стійки до УФ, не бояться пошкоджень, добре сушаться, їх не треба прасувати. Для екстремальних умов те, що треба. Якщо потрібний добрий захист від води та вітру, зверніть увагу на мембрану. Вона буває однотонною чи йде з мембранним нижнім шаром. Поларфлис роблять на основі поліефірного волокна. Особливе плетіння створює прошарок повітря. Поларфлис не сідає, не тягнеться, довговічний, гіпоалергенний. Інша його назва – штучна шерсть.

Також популярні варіанти – грета та ріп-стоп. Грета складається з поліефіру та бабовни, синтетичні нитки розташовуються зовні, а натуральні зсередини, до тіла. Ріп-стоп – дуже цупка сітка. Її важко пошкодити за рахунок особливого плетіння.