Усі чеки, які були зареєстровані із ПРРО на фіскальному сервері податкової служби, можна знайти на сайті https://cabinet.tax.gov.ua/. Для цього потрібно знати фіскальний номер чека та дату. А якщо чек роздрукований, у ньому є

QR-код з посиланням на електронний кабінет, в якому клієнт може перевірити інформацію про чек. 

Навіщо перевіряти чеки онлайн-каси

Чеки перевіряти потрібно, щоб бути впевненим у вашому продавці та тому, що він працює чесно. Фіскальний чек – це захист споживача від неякісного товару чи послуги, передбачений законом. Такий чек потрібно зберігати після покупки принаймні 14 днів. Якщо ви незадоволені покупкою, то без чека її буде складно повернути. Також не забувайте про гарантію, для якої необхідно зберігати чек.

Реєстратор розрахункових операцій потрібен вашому бізнесу, щоб мати довіру покупців та працювати у правовому полі. Тому що обов'язкове використання РРО збільшить надходження грошей до бюджету та створює справедливі умови для бізнесу України.

Хто має право перевірити чек онлайн-каси

Право перевірити чек онлайн-каси є у будь-якого користувача. Подивіться на чек, знайдіть номер чека та дату. Також чеки підприємства можуть перевіряти контрольні органи.

Якщо використовуєте Чекбокс - фіскалізуйте всі чеки, це дуже просто!

Як знайти чек онлайн каси на сайті податкової

Якщо ви зареєстрували чек із програмного РРО Checkbox і хочете переконатися, що зробили все вірно, можете зайти на сайті ДПС у розділ «Реєстри» → «Пошук фіскального чека»,

внести фіскальний номер чека та дату, натиснути кнопку «Пошук» та побачити ваш чек з переліком товару та цінами.

Також ви побачите дані про те, в якому режимі було фіскалізовано чек, онлайн або офлайн. Позначки "оффлайн" не треба боятися, оффлайн – такий самий легальний режим роботи ПРРО, як і онлайн.

Способи перевірки справжності чека онлайн-каси

Чеки з розрахункових операцій з продажу на предмет реєстрації в електронному вигляді можна перевірити з будь-якого пристрою через сайт податкової служби чи кабінет Checkbox у розділі «Архів чеків».

Що означає, якщо чек не знаходиться в електронному кабінеті ДПС:

  1. Чек фальшивий.
  2. Чек справжній, але ще не був переданий на сервер ДПС. Таке може бути, наприклад, якщо чек був виданий ПРРО в офлайн-режимі. Панікувати не варто, можна повторити перевірку трохи згодом.