Організація опалення будинку - це дуже важливе питання, оскільки водночас треба організувати все так, щоб взимку було комфортно, але не можна також забувати про необхідність економії. Опалення приватного будинку може буди водяним, повітряним та електричним. Слід пам'ятати, що економія складається з багатьох чинників - це не тільки вартість самої системи та її монтажу, але й вартість подальшої експлуатації. У кожної системи є свої перваги та недоліки.

Так, водяне опалення - найбільш поширений варіант. Воно буде економічним, якщо людина постійно проживає в будинку та має доступ до палива невисокої вартості. Однак слід зазначити, що облаштувати таку систему - це не тільки досить довго, але й потребує значних фінансових витрат. Також система вирізняється помітними втратами тепла, якщо мова йде про двоповерховий будинок.

Повітряне опалення має у своїй основі теплогенератор, який дозволяє забезпечити значну економію палива завдяки наявності автоматики. Генератор вартує досить дорого, але в процесі експлуатації всі витрати швидко відбиваються. Якщо ж казати про недоліки системи, то їх небагато - наприклад, її монтаж можливий за умови, що дім тільки-но будується. В ньому впродовж опалювального періоду треба буде слідкувати за рівнем вологості повітря, а процес модифікації, якщо вона знадобиться, буде дуже складним, а отже, дорогим.

Ситеми електричного опалення можуть бути різними, від електроконвекторів до інфрачервоних обігрівачів, але всі вони об'єднані за принципом перетворення електричної енергії у теплову. Конвекторне опалення при ціому досить дороге, оскільки нагріте ним повітря швидко остигає, отже конвектору треба частіше включатися.

Тепла підлога дуже рідко використовується як самостійний тип опалення, вона зазвичай додає комфорту у житловому будинку. Щодо керамічних обігрівачів, то саме вони у останні роки стали популярними серед споживачів. Зокрема, завдяки своїй економічності: вони дозволяють не витрачати енергію на те, щоб зігрівати повітря нагорі - а це дуже велика економія. До того ж. вони будуть вмикатися рідше за конвектори і є досить довговічними - тільки за гарантією від виробника вони служитимуть щонайменше п'ять років.

В питаннях монтажу та експлуатації саме ці електричні системи є найбільш економними.

Джерело: https://teploceramic.ua/ua/sistemy-otopleniya-doma-sravnenie-ch-1.html