Внаслідок механічних пошкоджень шкіри (порізів, укусів тварин), опіків після операцій залишаються рубці та шрами. Це з загоєнням ран, саме з відсутністю шкіри ресурсів для безслідного рубцювання тканин. Тому доцільно звернутися до сучасних технологій видалення шрамів – лазерної терапії. У косметологічних центрах використовують ербієвий та фракційний лазери.
Перед призначенням процедури обов'язковою є консультація косметолога. Фахівець визначає складність проблеми, унеможливить протипоказання, визначить правильну стратегію видалення рубця.
Етапи та особливості лазерної терапії
У процедурі лазерного видалення рубців може бути 4 або 5 етапів відповідно до міжнародних стандартів, що дозволяє досягти максимальних результатів:
- Поверхневий ербієвий пілінг - лазер осушує тканини рубця. Через це на поверхні утворюється шар із сухих клітин, які відлущуються;
- термоліфтинг – стимулює вироблення колагену та еластину у тканинах проблемної зони під дією променя лазера;
- фотовидалення судин – проводиться за наявності показань;
- фракційне шліфування запускає процеси регенерації тканин за рахунок створення променями каналів у шкірі. Рубець розм'якшується, тканина стає еластичною і виглядає здоровішою;
- пілінг PRX-T33 посилює ефект, вирівнюючи структуру та колір рубцевої тканини. При цьому поверхневі шари шкіри травмуються. Бактерицидні властивості пілінгу прискорюють загоєння тканин.
Такий комплексний підхід показує чудові результати у боротьбі з рубцями та шрамами. Курс процедур дозволяє видалити до 90% рубця незалежно від природи появи дефекту. Однак повністю позбутися пошкодженої тканини не вдасться.
Переваги видалення рубців лазером
Лазер використовується у пацієнтів будь-якого віку та статі, з будь-яким типом шкіри, у будь-яку пору року. Його застосування не викликає алергічних реакцій та побічних дій. Видалення рубців лазером у Києві https://slim.ua/uk/lazerna-kosmetologiya/vidalennja-shramiv доступне на всіх ділянках тіла. Висока ефективність процедури та швидкий відновлювальний період без ускладнень – важливі переваги усунення рубців лазером.
Після консультації косметолог визначить необхідну кількість процедур (6-10) та частоту (інтервал 1-2 місяці), які залежать від віку та розміру рубця.
Як посилити ефект від процедури
Якщо ви націлені на максимальний ефект, то до видалення рубців лазером рекомендовано додати: пілінги, мікрошліфування, мезотерапію, плазмоліфтинг, мезоролер, ін'єкції з гіаулоронною кислотою у складі та інші косметологічні процедури глибокого впливу.
Протипоказання до лазерного видалення рубців
Зверніть увагу, що процедуру не проводять при: вагітності, періоді годування; хронічні хвороби в період загострення; онкології; цукровий діабет; хворобах крові; епілепсії; запальні процеси; хворобах шкіри; аутоімунних відхиленнях.
До та після лазерного видалення рубця
Для ефективного проведення процедури слід дотримуватись правил перед та після сеансу.
Під час підготовки за 2 тижні виключаються: вплив ультрафіолету на шкіру, прийом антибіотиків, хімічні пілінги. За 3 дні до сеансу не можна відвідувати сауни, басейни, а також обробляти шкіру засобами, що містять спирт.
Після процедури також 2 тижні не можна засмагати. Протягом першого тижня слід утриматися від фізичних навантажень, відвідування саун та басейнів. Також перші 3 дні після лазерного видалення не можна обробляти шкіру засобами зі спиртом; при виході надворі необхідно наносити крем з SPF 35 і вище.