Серед досить поширених захворювань на території України особливої уваги заслуговує артроз. Якщо розглядати світові показники, то тут хвороба також знаходиться не на досить гарному рівні. З віком в організмі людини опорно-руховий апарат зазнає досить суттєвих змін. Серед можливих наслідків таких змін, які виникають з плином часу, виділяють таке захворювання, як артроз. Тому варто визначити, які існують симптоми артрозу[1], причини його виникнення та профілактичні методи.
Основні причини виникнення артрозу
Таке захворювання, як артроз, не виникає само по собі, так як є причини, через які людина може страждати на подібну хворобу. Серед них варто виділити наступні:
· генетична природа виникнення артрозу - серед основних чинників варто виділити спадкове порушення, пов'язане із виробленням колагену та дисплазією, яка належить до вроджених деформацій;
· не генетична природа виникнення артрозу - вона може бути пов'язана з імунними порушеннями, різноманітними іншими порушеннями в організмі людини, вагою та віком;
· оточуюче довкілля - наявність операцій та травм можуть запустити процеси патологічного характеру у суглобах, а також такі різновиди діяльності, як спорт, призводять до того, що люди досить часто зустрічаються з цим захворюванням.
Перераховані вище причини можуть спонукати до виникнення такого захворювання, як артроз.
Основні профілактичні заходи для артрозу
Щоб запобігти виникненню такого серйозного захворювання, можна використовувати різноманітні профілактичні засоби. Первинна профілактика полягає у використанні наступних рекомендацій:
· не накопичувати в організмі зайві кілограми за рахунок правильного харчування;
· систематично займатися фізичними вправами, але без переобтяжень;
· використовувати для щоденного носіння тільки зручне взуття, яке має спеціальну ортопедичну стінку. Також рекомендується періодично брати перерву від каблуків та обходити стороною дуже пласку підошву.
Якщо розглядати основні фізичні навантаження, які можна виконувати, то тут можна виділити їзду на велосипеді, заняття аквааеробікою або плаванням, стретчинг, гімнастика для суглобів та пілатес, спортивна ходьба та катання на лижах. Дуже часто лікарі в якості профілактики призначають спеціальні хондропротектори. Приступати до самостійного лікування артрозу не варто, так як спочатку потрібно пройти огляд у лікаря.
[1] За даним посиланням ви перейдете на вебсайт https://www.theraflex.com.ua/, де, зокрема, міститься реклама лікарського засобу Терафлекс. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я