Усім користувачам контактної оптики іноді хочеться якнайскоріше опинитись у ліжку, не витрачаючи час на догляд за лінзами. Підготовка контейнера та промивання делікатних пластинок дійсно займає час та потребує зосередженості. Добре, що є засоби корекції, в яких безпечно залишатись на ніч. Та чи безпечно безперервно носити контактну оптику? На це питання відповість офтальмолог інтернет-магазину https://kyivlinza.ua/catalog/kontaktnye-linzy/ Київлінза. Дізнайтесь, у яких моделях дозволено спати, а які обов'язково знімати на ніч. 

Звертайте увагу на рекомендований режим носіння

Усі лінзи мають рекомендований виробником режим використання. Він зумовлений здатністю матеріалу пропускати кисень. Чим більше повітря проходить крізь пластинку, тим довше в ній можна залишатись. Існує 3 режими носіння:

  • Денний передбачає використання засобів корекції протягом дня (8-10 годин). Ввечері їх обов'язково знімати, промивати та залишати в контейнері зі свіжим розчином. До цієї групи належить гідрогелева оптика з показником киснепроникності до 50 Dk/t. Якщо заснути у таких лінзах, зранку ви матимете червоні очі та пересохлі, зіпсовані пластинки.
  • Пролонгований — це комбінований режим, який дозволяє іноді залишатись у лінзах на ніч. Офтальмологи рекомендують такий графік: 1 ніч в засобах корекції, 2 наступні ночі без них, щоб очі відпочили. Такий режим забезпечує силікон-гідрогелева оптика, яка пропускає великий об'єм кисню (100-120 Dk/t).
  • Безперервний режим дозволяє носити оптику цілодобово до 30 днів. До цієї категорії також відносяться силікон-гідрогелеві лінзи, але з показником понад 150 Dk/t. 

Пам'ятайте, що виробники вказують максимально тривалий час використання для кожної моделі оптики. Зважайте на індивідуальну реакцію очей на лінзи. Якщо ви відчуваєте дискомфорт, зуд, біль чи помічаєте почервоніння білкової оболонки, знімайте засоби корекції на ніч. Така реакція трапляється на усі види лінз, незалежно від рівня їх киснепроникності.

Чому небезпечно безперервно носити лінзи?

Офтальмологи стверджують, що тривале носіння контактної оптики збільшує вірогідність появи інфекційних захворювань очей. Люди, які не знімають лінзи на ніч, частіше звертаються до лікарів зі скаргами на дискомфорт та почервоніння. Дехто вважає, що очі страждають від кисневого голодування і з цим пов'язують дискомфортні відчуття. Насправді сучасний силікон-гідрогель проводить до поверхні очей великий об'єм повітря, чим виключає вірогідність появи гіпоксії. Тому головними небезпеками безперервного використання лінз є інфекції та запалення. 

Щоденно на поверхні лінз накопичуються ліпідні та сольові відкладення, які є причиною запалення тканин ока та дискомфорту. Надлишок відкладень часто є призводить до помутніння матеріалу та появи сухих плям. Пластинки стають жорсткими, натирають рогівку та повіки. Біологічні відкладення також є найкращим середовищем для розвитку бактерій та інфекцій. Вони блискавично розмножуються під коригуючими пластинками, де волого і тепло.

Існує ряд інфекційних захворювань, які розвиваються під час безперервного використання лінз. Це кон'юктивіти, кератити, грибкові інфекції. Всі вони загрожують втратою зору. Тому офтальмологи рекомендують знімати та промивати засоби корекції зору як мінімум 2-3 рази в тиждень. А краще взагалі не спати в лінзах, а поміщати їх на ніч у контейнер з універсальним розчином. Так ви кожного ранку надягатимете стерильні та ідеально зволожені засоби для корекції зору.