УЗО є важливою частиною електроустановки в кожному будинку. У даній статті ви знайдете найважливішу інформацію про цей пристрій. Ви дізнаєтеся, як працює вимикач захисного відключення та як він побудований. Принцип дії УЗО простий і здатний захистити здоров'я та життя домочадців.
Вимикач залишкового струму - застосування
Якщо ви хочете захистити електроустановку у вашому домі, вам потрібен, серед іншого пристрій захисного відключення. Принцип дії цього елемента не складний. Якщо ви з ним ознайомитеся, то зможете вибрати відповідний тип пристрою для свого будинку. Сьогодні ви дізнаєтеся, як працює диференціал – саме так фахівці називають пристрій диференціального захисту. Завдяки цьому вам буде легше зрозуміти, яку важливу функцію він виконує у вашому домі.
Вимикач захисного захисту - конструкція
УЗО - це невеликий електричний пристрій, схожий на невелику коробку. Його основне завдання - контролювати напругу, що витікає з підключених до нього кабелів. Він послужить вам для захисту вашої домашньої установки від збою. У разі небезпеки перенапруги елемент відключає основне джерело живлення, таким чином запобігаючи його пошкодженню. Він також захищає домочадців від випадкового ураження електричним струмом.
Щоб добре зрозуміти, як працює УЗО, варто зазирнути всередину. Так найпростіше зрозуміти, як УЗО може врятувати від трагедії. Конструкція пристрою складається з чотирьох основних елементів:
- поточні контакти за допомогою кнопки активації пристрою,
- диференціальний розривний блок,
- трансформатор струму,
- тестова схема.
Струмові контакти - це місця з'єднання проводів: фаза та нуль. Прямо поруч з ним є кнопка, яка активує весь пристрій. Зазвичай увімкнений пристрій позначено червоним кольором. Потім контакти з’єднуються один з одним і через них протікає струм. Зелений колір означає безпечний стан, тобто відсутність живлення в пристрої.
Трансформатор струму є однією з найважливіших частин пристрою. Робота УЗО заснована на правильності проведених вимірювань трансформатором струму. Його основне завдання - порівняти струм, що протікає в кабелях, підключених до пристрою. Різниця між струмом, що протікає, на вході та виході має становити 0 А. Якщо вона більша, то цей струм називається диференціальним. Це також вказує на те, що струм витікає із замкнутого кола.
Хороший перемикач повинен бути точним - тоді він зможе легко зареєструвати навіть невелику несправність і запобігти виникненню несправності.