У магазині освітлювальних приладів можна знайти світильники в дитячу кімнату на будь-який смак. Але для дитячої кімнати не підійдуть такі типи приладів, як настільні світильники (особливо коли дитина ще маленька), так як вони легко можуть розбитися при рухливих іграх. Тому в даній ситуації перевагу слід віддавати настінним та стельовим світильникам, так як їх пошкодити дитині буде проблематичне.
Найбільшою популярністю, звичайно, користуються стельові прилади. Тим не менш, моделі, що настінно прикріплюються, також часто зустрічаються в дитячих, але вже для більш дорослих дітей, які не будуть грати з м'ячем у будинку.
Якщо з настінними моделями все більш-менш зрозуміло (кріпимо до стінки і все), то зі стельовими слід розібратися детальніше.
Стельові світильники бувають кількох видів. Вони діляться залежно від способу встановлення на стельову поверхню:
- гачкові. Такі моделі закріплюються на стелі за допомогою гака, як не складно здогадатися із назви. Гак, будучи вмонтованою та бетонною плитою, забезпечує максимально безпечне кріплення приладу. При цьому не потрібно свердлити бетонну поверхню, а сам монтаж виробу пройде швидко і без особливих проблем;
- стельові. Стельові пристрої прикріплюються безпосередньо до поверхні стель без додаткових кріпильних пристроїв. Є кілька різновидів, які можуть використовуватися при різних варіантах оформлення стелі (натяжний, гіпсокартонний і т.д.) Залежно від типу моделі освітлювального приладу буде завісити і складність його установки.
Обидва ці варіанти застосовні до центральних світильників, у ролі яких часто виступає люстра. Але останнім часом багато підвісних і натяжних стельових конструкцій містять у собі не тільки люстру, а й додаткове підсвічування як точкові світильники.
Крім цього дуже часто стельові освітлювальні прилади поєднуються із настінно прикріпленими світильниками. Таке поєднання дозволяє висвітлити приміщення у тих місцях, де не вистачає центрального освітлення. Наприклад, письмовий стіл, місця біля шаф, книжкових полиць тощо.
Як бачимо, існує достатньо варіантів світильників, які підходять для дитячої кімнати. Головне правильно оцінити можливості кожної моделі в плані освітлення та підібрати їхню кількість, виходячи з розмірів самого приміщення.
Зверніть увагу! Освітлення в дитячій завжди має бути якісним, так як у дітей зорова система ще розвивається і неякісне світло може негативно позначитися на її формуванні. Тому будьте особливо уважними та вимогливими у виборі лампочок для світильників у дитячій.