Відповідь на це питання, мабуть, проста: ви повинні прочитати список інгредієнтів. Проблема в тому, що міжнародна номенклатура INCI звучить як щось середнє між хімією та латиною, і її нелегко розшифрувати. Однак існує кілька способів визначити найкращу натуральну косметику.
Натуральна косметика - діючі сертифікати
«Хімія всюди» - таке гасло повторюють противники натуральної косметики, які вважають її примхою. Це правда, що хімія оточує нас всюди, але це не означає, що ми повинні в ній купатися або наносити її на тіло. Якщо ви дихаєте забрудненим міським повітрям, принаймні дозвольте вашій шкірі дихати рослинними інгредієнтами що пропонує українська натуральна косметика Tanoya, замість хімічного коктейлю, що містить половину таблиці Менделєєва.
Більшість косметичних засобів, доступних на ринку, містять синтетичні інгредієнти сумнівної якості, від яких не слід очікувати виняткових поживних ефектів. Тому варто тягнутися до натуральних продуктів. Однак юридичного визначення натуральної косметики немає, тому не можна повністю довіряти деклараціям виробника та будь-яким написам «біо» чи «еко».
Екологічний сертифікат є гарантією натуральної косметики без спірних хімічних інгредієнтів і без консервантів, які можуть негативно впливати на шкіру. Для його отримання виробники повинні відповідати високим вимогам щодо якості та походження інгредієнтів, що використовуються у продукції.
Яких інгредієнтів слід уникати у натуральній косметиці?
Якщо на етикетці косметичного засобу немає сертифіката, це не обов’язково означає, що він не натуральний. Вам потрібно уважно ознайомитися зі списком інгредієнтів і перевірити, чи в ньому немає речовин, не схвалених організаціями з сертифікації натуральної косметики.
Найважливішими з них є:
- Консерванти - незважаючи на відсутність офіційної заборони на використання консервантів, багато виробників змінюють рецептуру своєї косметики.
- Мінеральне масло є похідним нафти, часто лежить в основі кремів і лосьйонів для тіла. Виробники натуральної косметики замість цього інгредієнта використовують вершкове та рослинне масло.
- Пропіленгліколь - похідне нафти, може викликати роздратування та алергію.
- Триклозан - інгредієнт з антибактеріальними властивостями, використовується в антибактеріальних милах і гелях.
- PEG/PPG - під цією назвою є гліколі, тобто суперечливі інгредієнти, підозрювані в канцерогенних ефектах, які можуть зменшити природне зволоження шкіри.