Ліквідації компонентів маси банкрутства шляхом їх продажу передує попередній етап. Відповідно до закону про банкрутство, одержувач розпочинає підготовку, наприклад: інвентаризації, оцінки майна банкрутства та плану ліквідації. При підготовці останнього з вищезазначених документів офіційний одержувач враховує:
1) можливість продажу підприємства (наприклад, у рамках підготовленої ліквідації);
2) дату продажу;
3) складає кошторис витрат;
4) представляє судді економічне обґрунтування подальшої діяльності підприємства-банкрута.
Офіційний одержувач оцінює вагу у кожному конкретному випадку. Однак ситуація, в якій до складу майна банкрутства входять:
-
нерухомість,
-
право безстрокового користування,
-
право кооперативної власності на приміщення чи судно, внесене до реєстру суден,
-
або у разі банкрутства підприємця,
можна продати його підприємство повністю або продаж організованої частини такого підприємства. У таких ситуаціях офіційний одержувач зобов’язаний доручити експерту відповідної спеціалізації для підготовки опису та оцінки вищезазначених складових маси.
Крок перший: підготувати звіт
На підставі інвентаризації та інших документів банкрута, а також оціночної вартості активів, включених до маси банкрутства, офіційний одержувач складає фінансову звітність. Цей звіт негайно подається до суду. В інших випадках він подає письмовий загальний звіт про стан маси банкрутства.
Крок другий: звітність
Офіційний розпорядник подає судді фінансову звітність, складену за день, що передує даті банкрутства. Якщо з якихось причин одержувач не може підготувати:
1) інвентаризацію,
2) оцінку,
3) план ліквідації,
4) фінансову звітність протягом 30 днів з дати банкрутства,
він подає судді протягом одного місяця з дня оголошення банкрутства письмовий загальний звіт про стан майна банкрутства та про можливість задоволення кредиторів. Подання загального звіту, коли неможливо подати фінансовий звіт протягом 30 днів, не звільняє одержувача від обов’язку підготувати всі перелічені документи.
Офіційний одержувач якнайшвидше оформить та подасть судді ці документи. План ліквідації, складений довіреною особою, повинен містити методи продажу активів банкрута, запропоновані довірителем. Зокрема, він включає пропозицію продати підприємство із зазначенням дати продажу, кошторису витрат та економічного обґрунтування подальшої підприємницької діяльності.