За всю історію людства було створено безліч різноманітних творів. Одне з чільних місць посідають, звичайно, казки. Саме вони ще з дитинства знайомлять кожного з нас із великими та незбагненним світом, навчають добра та чуйності. Багато казок описують ту чи іншу рису людського характеру - хоробрість, хитрість, кмітливість, лінь, співчутливість, заздрість тощо. Доволі популярною людською рисою, що знайшла своє відображення в багатьох казках, є заздрість.

Дитячий літературний проект “Дерево Казок” підготував перелік народних казок, які досить виразно показують, що трапляється з тими, хто заздрить. Прочитати усі перелічені твори можна на офіційному сайті порталу – derevo-kazok.org. До речі, в каталозі проекту можна знайти казки не лише про жадібність, а й інші риси характеру. Тож радимо обов’язково туди заглянути.

Двоє жадібних ведмежат (угорська казка)

Ця історія розповідає про 2-х ведмежат, які під час своїх мандрів натрапили на головку сиру. На жаль, обоє були такими голодними та ще й жадібними, що ніяк не могли той сир поділити. Аж тут їм трапилася лисиця та погодилася їх розсудити - як правильно головку сиру розділити. Та так поділила, що ведмежата уже й не раді були, що поради попрохали.

Несарт і нечесний суддя (чеченська казка)

Історія про чоловіка, якого образив товариш одного судді. Не стерпівши образи, пішов він позиватися до суду. Проте відповідач домовився з другом-суддею, як має поводитися під час суду. Але склалося не зовсім так, як гадалося. Суддя поплатився за свою нечесну та жадібну поведінку. А як то було, прочитаєте в казці.

Гаманець з двома грішми (румунська казка)

В одного діда був півень. Знайшов той півень якось гаманець з кількома монетами і хотів принести його господарю. Аж повз проїжджав пан на кареті та відібрав гаманця. Півень вирішив відомстити кривднику і почав його скрізь переслідувати. А закінчилося у се тим, що пан не лише віддав гаманця, але й добряче поплатився за свою жадібність. 

Пастух та жадібний мулла (чеченська казка)

Один мулла (священнослужитель в ісламі) постійно усім розповідав, що живе за Божими законами, а насправді завжди діяв лише так, як було йому вигідно. Набридло його сусідові, що пас овець, це все слухати, тож вирішив він провчити муллу. Пастух зробив вигляд, ніби помер його собака, та запропонував муллі за добрячого хабара поховати того пса на цвинтарі. Той погодився, але потім сильно про це пожалкував, бо жадібність його ні до чого доброго не призвела.

Камінь-свідок (литовська казка)

У одного багатія служив наймит. Довго служив, а обіцяної платні так і не отримав. Прийшлося йому позиватися на свого господаря до суду. Та от біда – багач і на суді відмовляється від своїх слів. Проте, його все ж вивели на чисту воду, то ж довелося йому добряче заплатити за свою жадібність та нечесне поводження з наймитом. А як то все відбувалося, читайте у литовській казці “Камінь-свідок”.

Плоди податків (вірменська казка)

Якось один цар побачив, які гарні гранати ростуть у саду та вирішив обкласти усіх садівників податками. Отож жадібний правитель запровадив такі податки, що й уявити важко. Звісно, ні до чого доброго його жадібність не призвела.

Хитрий Петр і скнари (болгарська казка)

 

Казка, що містить кілька кумедних історій про чоловіка на ім’я Петр. Він був досить хитрим та кмітливим і не втрачав жодної можливості покепкувати й провчити кожного скнару, що зустрівся на його шляху. А як він то робив можна дізнатися, прочитавши казку.