Правильно харчуватися хоче, напевно, кожна людина. Однак спокуси навколо великі, тому ми раз по раз порушуємо здоровий раціон, щоб поласувати чимось забороненим і неймовірно смачним. Так і виходить, що копчені ковбаси разом з хлібом і жирним, калорійним майонезом, або шкідливі тістечка, торти і цукерки набагато краще, ніж звичайний зелений борщ. А калорійність зеленого борщу мізерно мала в порівнянні з будь-яким з перерахованих вище продуктів, що переводить його в статус пріоритетних для здорового харчування страв. Але це блюдо серед більш смачних, калорійних і шкідливих продуктів, мало хто вибере.

Чому ми так любимо шкідливі продукти

Парадокс, але важкі, жирні і напхані хімікатами продукти для більшості сучасних людей виглядають набагато привабливіше овочевих салатів, пісних супів, простих і невигадливих страв. Чіпси, магазинні пельмені та інші напівфабрикати, ковбаси та копченості міцно увійшли в життя сучасних, вічно поспішають людей. Чому це відбувається?

  • Одна з причин – швидкий темп життя, в якому немає місця домашнім обідам, сімейним вечерям. Набагато простіше приготувати в мікрохвильовій печі напівфабрикати або зробити бутерброд, і бігти далі робити свої справи.
  • Ще одна причина - настирлива реклама. Вона нав'язує часто несмачну і навіть шкідливу продукцію, і найгірше – споживачі ведуться на рекламу. Яскравий приклад – вермішель швидкого приготування, яка за смаковими якостями не витримує ніякої критики. Тим не менш, вона досить популярна, особливо, в молодіжному середовищі.
  • Батьківський приклад - діти майже завжди копіюють звички своїх мам і тат. І якщо в родині прийнято перекушувати на ходу фастфудом, то з великою ймовірністю, діти будуть робити так само, впроваджуючи таку схему харчування вже в свої сім'ї.
  • Любов до солодощів, на думку вчених - данина еволюції. Стародавні люди давно зрозуміли, що солодкість фруктів і плодів свідчить про їх стиглість. Солодкий смак підвищує настрій, знімає стрес, робить життя яскравішим

Як поміняти смакові звички і почати харчуватися правильно

Поміняти смакові пристрасті дуже складно - вони формувалися роками, тому просто так їх не викорінити. Добре, якщо знайдеться однодумець, готовий підтримати, тоді цілком можна впоратися зі спокусою. Коли навколо всi літрами п'ють колу і жують солоні чіпси, сухарики, важко тримати себе в руках і не зірватися. Дуже корисно почитати статті, що популярно розповідають, якої шкоди організму наносять шкідливі продукти. Спокуса поласувати ними моментально знизиться. Бажано навчитися добре готувати. Багато дієтичних продуктiв більшість людей просто не вміє готувати, тому вони виходять несмачними, прісними і не викликають апетит. Але ж із самих звичайних продуктів можна приготувати стільки смакоти, головне, захотіти вивчати нові та незвичайні рецепти.

Калорійність страв і смакові якості

Поширена помилка, що низька калорійність продуктів свідчить про їх низькi смаковi якостi. Це абсолютно не так, адже один з низькокалорійних продуктів - огірок, а скільки всього смачного можна приготувати з цього зеленого, соковитого овоча. На смак багатьох страв впливає кількість жиру. Слід уникати жирних продуктів, особливо з огляду на то, що в харчовій промисловості використовують шкідливі трансжири, які негативно впливають на здоров'я людей. Харчуватися здоровими і корисними продуктами зовсім не складно, особливо, якщо готувати самостійно, і уникати придбання напівфабрикатів, копченої та консервованої продукції.