Популярність українських вишиванок зростає буквально з кожним днем. Це один з головних трендів майбутньої весни. Якщо ви також хочете долучитися до моди, то попередньо рекомендуємо ознайомитися з нашою статтею. У ній ми привели практичні рекомендації про те, як вибрати вишиті блузки жіночі.
Тип вишивки
В першу чергу, потрібно визначитися з типом вишивки, яка може бути ручної та машинної. Ручна вишивка – оригінальна. Зазвичай така сорочка виготовляється в одиничному екземплярі і в ній міститься позитивна енергетика майстрині. Однак за неї доведеться віддати порівняно велику суму.
Якщо бюджет обмежений, то варто вибирати серед виробів з машинною вишивкою. Вони масово виготовляються на швейних фабриках і представлені в широкому асортименті. Серед них вам точно вдасться знайти таку вишиванку, в якій ви будете виглядати неповторно.
Варто відзначити, що з'явилося багато недобросовісних продавців, які видають машинну вишивку за ручну. Якщо ви боїтеся бути обдуреними, то перед покупкою рекомендується перевірити виріб самостійно – переверніть сорочку навиворіт і розгляньте візерунок. Якщо вишивка машинна, то візерунок на зворотній і лицьовій стороні виглядає ідентично, i навпаки.
Матеріал
Найдорожча тканина, яку використовують при пошитті вишиванок – це домоткане полотно. Воно виготовляється майстринею ручним способом, тому має високу якість. До дорогих матеріалів також відносяться марлевий і фабричний льон, габардин.
Завжди варто віддавати перевагу натуральним тканинам. Вони приємні до тіла, не викликають роздратування на ніжній шкіри, забезпечують природну вентиляцію в спеку. У складі допускається невелика кількість синтетичних ниток, приблизно 30% від складу, але не більше. Вони роблять вирiб бiльш практичним. Якщо сорочка буде виконана повністю з синтетичної тканини, то її буде дуже неприємно носити. Особливо в літню спеку, оскільки вона не пропускає повітря i визиває роздратування на шкірі.
Новизна
Любителі старовини можуть знайти автентичні вишиванки, які були вишиті кілька десятків років тому. Є в них якась особлива магія і енергетика. Коштують такі вінтажні вироби досить дорого. Але розлучатися з великою сумою потрібно тільки в тому випадку, якщо сорочка або сукня вишита добре збереглася, на ній немає плям і інших серйозних дефектів. А інакше така вишиванка буде просто припадати пилом у шафі.
Вироби від сучасних вишивальниць обійдуться значно дешевше. І нехай вони не мають художню цінність, але зате відрізняються естетичним зовнішнім виглядом і відсутністю будь–яких дефектів, тому вони точно придатні до носки.