При виборі вилочного навантажувача для оренди в першу чергу необхідно визначитися з бажаними параметрами за вантажопідйомністю і висоті підйому, а також Стіпе двигуна - це дозволить використовувати машину максимально ефективно і призведе до економії коштів. Довгострокова оренда навантажувача у багатьох випадках доцільніше і вигідніше, ніж його купівля.

Слід враховувати, що максимальна вантажопідйомність розраховується виходячи з того, що центр ваги вантажу розташовується не більш 50 сантиметрів від каретки навантажувача з вилковим захватом. Якщо ж передбачається робота з негабаритними вантажами, то з питання визначення оптимальної вантажопідйомності слід проконсультуватися з досвідченим фахівцем у цій сфері.

Висота підйому у більшості таких автонавантажувачів - до 3-х метрів, а у деяких модифікацій може сягати 8 і більше метрів. Щогла може складатися з 2-х або 3-х секцій. Якщо у вилкового навантажувача висота щогли більше 3-х метрів, то його вантажопідйомність значно знижується через зсув центру ваги. Крім того, вантажопідйомність знижується у разі установки різного додаткового навісного обладнання (всілякі захвати для нестандартних вантажів, позиционер вил, бічний зсув каретки тощо).

Автонавантажувач може приводитися у дію або електродвигуном (що працює від акумуляторної батареї) або двигуном внутрішнього згоряння (в якості палива - бензин, солярка або газ). Електричні навантажувачі вважаються екологічно чистими, тому їх можна використовувати і в приміщеннях (навіть невентильованих), і на відкритих майданчиках. Вони самі економічні та тихі в роботі, у порівнянні з іншими аналогами.

Основним недоліком електронавантажувачів вважається потреба в окремому приміщенні зі спеціальним обладнанням для зарядки АКБ, а також необхідність тривалої зарядки батареї після 6-8 годин роботи. Якщо електронавантажувач повинен працювати дві робочі зміни поспіль або цілодобово, то треба мати в запасі ще одну батарею, а для її заміни - задіяти ще один навантажувач чи інший вантажопідйомний агрегат.

Газові та бензинові навантажувачі з певною натяжкою можна назвати універсальними: їх можна експлуатувати і на відкритих майданчиках, і в будівлях (але за умови, що там високі стелі і працює потужна витяжна вентиляційна система). Дизельні навантажувачі вважаються найпотужнішими, однак їх не рекомендується використовувати у приміщеннях із тієї причини, що вони виділяють дуже багато забруднених вихлопних газів під час своєї роботи.

автонавантажувач

Детальніше ознайомитися з рекомендаціями щодо вибору вилкових навантажувачів в Україні можна на сайті компанії «Денал Груп» - https://denal.com.ua