Ні для кого не секрет, що в Україні процвітає тіньова економіка. Чимало українців працюють неофіційно, проживають у цивільному шлюбі, і користуючись цим становищем звертаються за допомогою у якості матерів-одиначок, малозабезпечені або сім’ї, яким потрібна субсидія. Змінити такий стан речей може верифікація.
Усі громадяни, яким держава нараховує соціальні виплати, проходять перевірку. В результаті верифікації зайві кошти можуть бути повернені до казни. У ході процесу порівнюють інформацію з різних реєстрів та піддають перевірці документи, надані українцями для оформлення допомоги.
Під час верифікації чиновникам стають відомі такі дані:
- якими транспортними засобами володіє отримувач допомоги;
- документи, що надали для отримання допомоги;
- ті, хто перетнув кордон;
- інформацію про доходи від податкової;
- інформацію про штрафи, які сплачував отримувач допомоги тощо.
Коли у підрахунках Мінфіну щось не сходитиметься, про це повідомлятимуть відомство, від якого надходять виплати, до прикладу, Мінсоц. Останнє, в свою чергу, має самостійно провести повторну перевірку. Варто зазначити, що найчастіше порушення фіксують серед отримувачів субсидії.
За відсутності порушень, достатньо правильно заповнити декларацію і все буде в порядку. Тим, хто не декларує весь дохід, радять принаймні не звертатися за соціальною допомогою, яку можна отримати тільки приховавши від держави свій справжній заробіток.
Усіх, кому нараховують незаконну допомогу, можуть будь-коли змусити гроші повернути. І сплатити доведеться не лише "зайву" суму, але й кілька тисяч гривень на судовий збір.