Останнім часом почастішали випадки отримання повісток без вручення. Як особи, які проживають за місцем реєстрації, так і внутрішньо переміщені особи, знаходять повістки в поштових скриньках. Тож багато військовозобов'язаних та членів їхніх родин ставлять собі питання - чи законні й такі повістки та чи є потреба з'являтися після їх отримання до ТЦК.
Київські адвокати Марія Бекало та Андрій Межирицький спеціально для ТСН прокоментували ситуацію з повістками в поштових скриньках. Так, Андрій Межирицький пояснив, що повістка, залишена в поштовій скриньці, врученою не вважається. Якщо особа, якій мала бути вручена повістка, за неї не розписалася, вона не несе жодної відповідальності за неявку до ТЦК і СК.
За словами адвоката, поширена така практика - навіть якщо громадянин не розписався в отриманні повістки, представники ТЦК складають акт про порушення правил мобілізації. Потім на громадянина накладають штраф за неявку за повісткою.
Також є випадки, коли громадянину, який не з'явився за "поштовою" повісткою, надсилають протокол про адміністративне порушення так само - поштою. Потім може послідувати штраф у розмірі від 3400 до 5100 гривень. "Повістка вручена тоді, коли вона вручена особисто і є підпис. Все інше жодним чином це не може підмінити", - підсумував Межиріцький.
Марія Бекало розповіла, що повістку можна вважати законно врученою, якщо було дотримано всіх правил і процедур. Сусіди, мешканці сусідніх будинків, знайомі - не зобов'язані передавати повістки та повідомляти про їхнє надходження. Також неправомірними є записки, смс та інші, не передбачені законодавством способи "вручення" повісток.