Українцям продовжують надходити платіжки за газ, навіть якщо вони виїхали або їх будинок зруйновано

Фото: freepik.com

Багато українців, чиї будинки були зруйновані війною або покинули свої домівки, продовжують отримувати рахунки за газ.

Юрист в енергетичній сфері Олег Бакулін розповів УНІАН, що робити з накопиченими боргами і чи можна їх "списати".

Що робити, якщо ви виїхали

За його словами, якщо людина тривалий час не проживає у своїй власності та не подавала показання лічильника, фактичне показання можна подати в будь-який момент за допомогою фото. Тоді газовикам доведеться зробити перерахунок. Однак незалежно від того, де ви живете, ви все одно повинні платити регулярні платежі за розподіл газу.

"Якщо мешканець будинку виїхав, йому все одно доведеться платити операторам ГРМ за розподіл газу. Але інше питання – по сплаті за газ, як товар, адже фактично він не споживається", – сказав експерт.

Людям, які не мають лічильника, у цій ситуації складніше - додає Бакулін.

"Тоді такий споживач має довести, що не проживав за цією адресою у період нарахувань. Зробити це можна за допомогою довідки, що людина не проживала за цією адресою від певної дати і надати її газорозподільчій компанії", – пояснив він.

Що робити, якщо ваш будинок зруйнований, а платіжки за газ приходять

Олег Бакулін пояснив, що якщо будинок зруйнований, оператор газорозподільчих мереж (ГРМ) точно про це знає, і повинен повідомити про це постачальника. Постачальник своєю чергою має припинити нарахування клієнту боргів за газ.

"Проте, враховуючи недобросовісність деяких операторів, громадянину, який опинився у цій складній ситуації, треба отримати довідку (зазвичай, має підійти документ від ДСНС або Нацполіції, які оглядають місце трагедії) про те, що будівля дійсно зруйнована. Та надати її газопостачальній компанії", – радить юрист.