За підсумками нових перевірок газових лічильників, велика кількість громадян нехтують правилами користування лічильників газу і правильної передачі показників. За це вже немало українців отримали штрафи.
Як пояснили в одному з обласних газорозподільних підприємств, деякі громадяни, намагаючись заощадити на платежах, "скручують" лічильники. Користуючись лайфхаками з інтернету, громадяни втручаються в роботу приладів, сподіваючись, що про це ніхто не дізнається.
Фахівці запевняють, що будь-який спеціаліст облгазу під час перевірки одразу бачить, чи були проведені якісь махінації з пристроєм. У таких випадках складається акт про порушення, а лічильник відправляється на експертизу.
У разі підтвердження експертизою втручання у роботу лічильника споживачі-порушники нестимуть відповідальність. Вони зобов'язані будуть сплатити вартість послуг перевірки, вартість нового лічильника, а також відшкодувати завдані збитки. Отже, намагання зекономити незаконним чином обернуться ще більшими витратами.
Розмір штрафу визначається за формулою, яка враховує збитки, завдані споживачем пристрою та компанії, а також необліковані витрати газу. Кінцеву суму штрафу визначає спеціальна комісія.
Як правильно передавати показники лічильника газу
Для відображення в платіжках коректних цифр споживачам слід правильно фіксувати показники лічильника. Для цього варто враховувати наступне:
- цифри з лічильника потрібно брати без урахування нулів на початку та значень, окреслених червоним кольором або після коми;
- подавати показники потрібно з 1 по 5 число щомісяця – через сайт, чат-бот або контакт-центр облгазу.