Поради батькам для легкої адаптації дитини до школи

Фото: freepik.com

Наближається осінь і новий навчальний рік, тому багато батьків вже зараз починають хвилюватися за те, як майбутні першачки зможуть адаптуватися до школи та колективу. Ці хвилювання, як і розгубленість та тривога самих дітей перед невідомістю, яка на них очікує, можна зрозуміти.

Батькам у цей період важливо допомогти дитині. Як це зробити, розповіли фахівці на сторінці медичної платформи Sviy.doc в Instagram.

Сходіть до школи перед початком навчання

Слід влаштувати дитині знайомство з вчителем та класом, в якому вона навчатиметься, щоб полегшити адаптацію і позбавити страху. Буде добре, якщо вона заздалегідь матиме уявлення про навчальний процес і про майбутніх однокласників.

Встановіть режим дня

Фахівці наголошують, що потрібно встановити режим дня школяра ще до того, як почнеться навчальний рік. Завдяки цьому дитина легше звикне до нового графіка.

Розділіть із дитиною її радість

Якщо дитина ділиться своїми враженнями від школи, хвалиться новими знаннями та знайомствами, потрібно проявити зацікавленість і радіти разом з нею. Завдяки цьому дитина відчуватиме, що школа – це про позитив.

Якщо у дитини виникають труднощі, варто допомагати їй, але не надто на них акцентувати увагу. Натомість слід помічати навіть незначні досягнення та хвалити дитину.

Підтримуйте емоційно

Кожного дня батьки мають дізнаватись, що відбувається у дитини в школі, ставити питання і допомагати у разі труднощів. Корисно ділитись власним шкільним досвідом, своїми успіхами та подоланням проблем.

Контактуйте з вчителем

Батькам необхідно підтримувати контакт з вчителем, батьками однокласників дитини. Завдяки цьому дитині буде легше створювати дружні стосунки в колективі, а батьки зможуть обмінюватись досвідом та вчасно дізнаватись про прогрес дитини.

Якщо адаптація дитини проходить успішно, про це свідчать такі ознаки:

  • дитина із задоволенням ходить в школу;
  • дитина спілкується з однокласниками;
  • вдома дитина розповідає про школу;
  • є позитивний зворотний зв’язок від учителя.

У разі проблем із адаптацією на перший план висуваються такі ознаки:

  • пригнічений настрій дитини;
  • дитина часто мовчить, не хоче розповідати про школу;
  • дитина намагається вигадати відмовки, щоб не йти до школи;
  • погіршення апетиту.