В нашій державі може зазнати змін розмір мінімальної грошової допомоги з безробіття. Підвищення цих виплат було запропоноване у Кабміні, тож наразі ця пропозиція обговорюється.
Про це повідомляє сайт Федерації профспілок України (ФПУ).
Як може змінитися розмір грошової допомоги
В документі зазначена пропозиція збільшити розмір мінімальних грошових виплат на період воєнного стану. До війни ці виплати становили 1 000 гривень, але після ухвалення рішення грошова допомога може становити 1 500 гривень.
Такі виплати можуть бути призначені наступним категоріям громадян:
- тим, у кого відсутній страхового стажу;
- тим, хто працював протягом останнього року менше семи місяців.
Якщо трапилось так, що громадянин набув офіційного статусу безробітного, йому належать виплати, що еквівалентні розміру мінімальної зарплати. У 2023 році ця сума становить 6 700 грн, більше цієї суми нараховувати не можуть.
Хто може отримати статус безробітного
- людина працездатного віку (від 15 до 70 років) до призначення пенсії, яка не має заробітку, але готова працювати;
- особа з інвалідністю, яка не досягла пенсійного віку та отримує пенсійні виплати по інвалідності або ж соціальну допомогу;
- підліток віком до 16 років, який працював, але був звільнений через зміни в організації виробничого процесу та праці;
- одинока мати/батько, що доглядає за дитиною-інвалідом, та хтось з батьків, усиновителів, вихователів дитячого будинку сімейного типу, опікунів, піклувальників дитини з інвалідністю підгрупи А, хто володіє правом на отримання надбавок для догляду.
Протягом якого часу можна отримувати допомогу по безробіттю
Протягом воєнних дій статус безробітного надають з першого дня реєстрації, тому виплати теж призначають відразу ж. Тривалість надання грошової допомоги не може бути більшою, ніж 90 календарних днів, або 360 календарних днів для осіб передпенсійного віку з достатнім страховим стажем.