Народний депутат і член фракції "Голос" Ярослав Железняк в своєму Telegram розповів про те, що відтепер українські громадяни матимуть змогу використовувати електронні інструменти, зокрема ЕП, для управління багатоквартирними будинками
9 серпня президентом Володимиром Зеленським був підписаний закон №7029 про створення умов для цифровізації процесів у діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Йдеться й зокрема про використання електронних підписів і дистанційну участь у зборах.
Варто зауважити, що серед вагомих нововведень є прискорення процедури скликання зборів співвласників будинків, а також спрощена процедура ухвалення важливих рішень, наприклад, тих, що стосуються відбудови пошкоджених об’єктів. Законопроєкт був ухвалений ще в першому читанні в січні 2023 року, а вже у липні відбулося голосування вдруге.
Документ передбачає наступні зміни:
- змога використання електронних підписів протягом голосування;
- можливість дистанційної участі в зборах співвласників багатоквартирного будинку;
- зменшене число голосів, необхідних для прийняття рішень – до 50%+;
- скасування необхідності нотаріального посвідчення підписів на документах з метою вчинення реєстраційних дій;
- скасування потреби змінювати чинні статути ОСББ.
Варто також зауважувати, що набув чинності дозвіл на інформування мешканців щодо зборів, ухвалених рішень, протоколів та інших питань управління спільним майном в електронному форматі. До прийняття цього рішення сповіщення передбачалось лише особисто або ж у формі рекомендованого листа.
Коли власникам квартир варто очікувати компенсації
В нашій державі стартував другий етап програми "єВідновлення". Варто нагадати про те, що в її рамках власникам квартир і будинків, що були пошкодженими чи зруйнованими через бойові дії, передбачається компенсація за ремонт і відновлення. Тепер гроші можна витратити на придбання житла на первинному чи вторинному ринку.
Щодо першого етапу, то коли кошти відшкодовували лише на ремонт, станом на серпень змогли опрацювати всього 6 тисяч заяв з 33 тисяч, що становило 18% від загального обсягу. Враховуючи повільні темпи видачі компенсації, передбачається, що учасники другого етапу отримуватимуть житлові сертифікати чи кошти вже восени поточного року.