Якщо вас затримують представники ТЦК, не наробіть помилок: пояснення адвоката про порядок дій

Фото: з відкритих джерел

Уже всім українцям відомі випадки незаконного затримання та примусового доставлення громадян до ТЦК та СП. Деякі чоловіки при цьому чинять фізичний опір, але це неправильно і може погіршити ситуацію. Якими мають бути дії військовозобов'язаних у таких випадках, пояснив адвокат Ростислав Кравець на своєму YouTube-каналі.

Насамперед, як зазначив адвокат, треба звернутись до представника поліції, оскільки в таких ситуаціях правоохоронці останнім часом присутні. Слід попросити його включити нагрудну камеру. Якщо такої можливості немає, потрібно розпочати запис відео на свій телефон.

Далі повідомити поліції та представникам ТЦК, що у вас немає наміру ухилятися від військового обліку, виконання військового обов’язку, від проходження військово-лікарської комісії та уточнення даних. Обов'язково це потрібно сказати під запис на відео.

"Далі публічно повідомте працівникам ТЦК, що ви обов’язково з'явитеся у ТЦК після роботи, своїх особистих справ, не зразу, не сьогодні, тому що сьогодні ви зайняті", - рекомендує Кравець.

Якщо відбулось затримання громадян, які мають відстрочку від мобілізації, у них повинні завжди бути з собою відповідні документи. Про факт цього треба також публічно повідомити.

"У разі, якщо вони вас не слухають, силою запихають в якийсь автобус, також публічно повідомте, що ви не бажаєте разом їхати з ними, ви не замовляли у Національної поліції доправлення вас до ТЦК", - сказав адвокат.

Ваші права під час адміністративного затримання

  • Згідно законодавства, представники ТЦК повинні повідомити ваші права, викликати адвоката та скласти відповідний протокол.
  • Затриманий військовозобов'язаний повинен з’ясувати у представників ТЦК та поліції причину затримання, запитати, чи йому пред’являють якусь підозру, чи він скоїв якісь злочин. При цьому обов'язково слід записувати все на камеру.
  • У разі, якщо громадянин прибуває до ТЦК і там йому наказують пройти ВЛК, він має право відмовитися. Потрібно вимагати викликати поліцію, представників ДБР, адвоката, адже викрадення людини – це злочин, який має бути зафіксований.
  • Як пояснив Кравець, громадяни також можуть повідомити військову службу правопорядку щодо порушень, здійснених представниками ТЦК.

Затримувати громадян, за словами експерта, можуть не більше ніж на 3 години.

"Ви маєте право нічого не проходити, нічого не підписувати, поки не прийде представник поліції, ДБР, ВСП, зафіксує відповідно ці порушення при свідках. Я думаю, що до цього не дійде – вас просто відпустять до дому", - підсумував адвокат.