Чи можна керувати автомобілем, якщо відібрали права: адвокат дає пояснення, про які знають не всі водії

Фото: freepik.com

Навіть порядні водії, які намагаються чітко дотримуватись правил дорожнього руху, не застраховані від порушень на дорозі. У таких випадках правоохоронці можуть відбирати посвідчення водія на деякий період. Адвокат Дмитро Мохнюк розповів, про що варто знати водіям у таких випадках.

Чи можна водію їздити на авто без посвідчення

Експерт сказав, що нерідко українські водії плутають поняття "вилучення" та "позбавлення прав". Через це багато хто навіть не підозрює, що в певних випадках вони можуть знову користуватися автівкою.

За словами адвоката, вилучення прав — це короткостроковий захід. Права вилучаються до моменту розгляду судом справи та ухвали рішення.

"Після вилучення сідати за кермо можна на підставі тимчасового посвідчення. Його, після вилучення водійських прав, видають патрульні, які складають на місці протокол про адміністративне правопорушення. Термін дії тимчасового посвідчення — три місяці", — пояснив Мохнюк.

У разі, якщо водія позбавлять прав судовим рішенням, то з цього моменту сідати за кермо вже не можна, навіть якщо ще не закінчився термін дії тимчасового посвідчення.

Подача апеляції

Після подачі апеляції їздити на авто дозволено, якщо термін дії тимчасових прав ще не закінчився. Крім того, термін дії тимчасових прав можна подовжити, якщо він сплив, але водій подав апеляцію.

Для цього треба звернутись у районний відділок поліції, співробітники якого вилучали права. Тоді на тимчасовому талоні зазначать, що терміну дії документа продовжений.

Після позбавлення прав до рішення суду можна їздити на авто від трьох днів до двох місяців. Саме впродовж цього періоду має з'явитись рішення суду у відкритих реєстрах. А до цього моменту у правоохоронців не буде інформації про результати розгляду справи.