Хто може бути забезпечений безкоштовним протезуванням: роз'яснення від МВС

Фото: mvs.gov.ua

Забезпечення протезування здійснюється безкоштовно, якщо постраждалі отримали ампутації кінцівок під час захисту Батьківщини. В подальшому держава забезпечує ремонт та обслуговування протезів. Про це розповідає Герой України нацгвардієць Дмитро Фінашин.

На забезпечування протезуванням мають право військовослужбовці Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, поліцейські, співробітники ДСНС та МВС загалом, які забезпечували відсіч та стримування збройної агресії російської федерації проти України.

Протези в Україні майже повністю виготовляються з комплектуючих, які надходять з-за кордону, у виняткових випадках постраждалим потрібно їхати за кордон. Однак варто пам'ятати, що більшості поранених встановлюють культеприймачі, які час від часу потрібно коригувати, тому регулярно їздити за кордон для кожної такої маніпуляції впродовж всього життя може бути достатньо складно для пацієнта.

Для забезпечення протезом необхідно подати заяву про забезпечення засобом реабілітації, тобто протезом. Це може зробити як воїн, так і його законний представник з пакетом документів:

  • паспорт громадянина України;
  • ідентифікаційний код;
  • довідка про обставини травми від командира військової частини;
  • висновок ВЛК, де вказано, що особа потребує протезування.

Заяву необхідно подати до органу соціального захисту населення або до центрів надання адміністративних послуг за місцем проживання. Далі заяву реєструють в централізованому банку даних осіб з інвалідністю.

У такий же спосіб подається заява для безоплатного протезування. Для цього вам знадобиться наступний пакет документів:

  • паспорт громадянина України;
  • ідентифікаційний код;
  • довідка за місцем роботи (для працівників підприємств, установ, організацій);
  • витяг з історії хвороби;
  • фото — та відеоматеріали щодо стану кукси та наявного об'єму рухів;
  • витяг з наказу командира або довідку про обставини травми від командира в/ч;
  • висновок ВЛК, де вказано, що особа потребує протезування.

Також Ви можете самостійно обрати собі протезиста чи протезне підприємство. Тобто заключаєте з ним договір і починаєте працювати. Обрати таке підприємство Ви можете на офіційному сайті Міністерства соціальної політики України. Протезист видає гарантію на нього і забезпечує його обслуговування за кошти держави, а також пам'ятку щодо його експлуатації.

Це буде первинний протез, тобто механічний. А через рік після первинного протезування Ви можете звернутися за безоплатним забезпеченням виробами підвищеної функціональності, тобто спортивним або біонічним протезом.

За всіма додатковими питаннями ви можете звернутися на телефон довіри МВС України: +380 89 420 1866