Співробітники ДБР спільно з прокурорами Генпрокуратури затримали колишнього керівника Одеського обласного центру комплектування та соціальної підтримки.
У суботу йому висунули звинувачення у незаконному збагаченні на сотні мільйонів гривень та умисному ухиленні від сплати податків. Екс-чиновник намагався ухилитися від слідства, використовуючи елементи змови — змінював номери телефонів, машини, місцезнаходження тощо.
Два дні тривали активні пошуки і в результаті комплексних оперативно-розшукових заходів його вдалося знайти та затримати в Києві. Враховуючи спробу воєнкома ухилитися від правосуддя, співробітники ДБР проситимуть суд тримати його під вартою без права внесення застави.
Під час досудового розслідування Бюро зібрало власну значну доказову базу. Також будуть досліджені матеріали Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), яке також виявило ознаки незаконного збагачення у колишнього одеського воєнкома на понад 188 млн грн.
Зокрема, в одному з новинних розслідувань стало відомо, що мати воєнкома торік стала власницею житлового будинку в Іспанії вартістю понад 4 млн євро. Виявилося, що окрім елітної нерухомості за кордоном, цього року вона витратила ще майже 3 мільйони гривень на придбання автомобіля Mercedes-Benz EQV.
Пізніше правоохоронці встановили, що теща колишнього воєнкома за останні роки стала власницею дорогого автопарку, але не мала для цього достатньо законних коштів. Серед них: Toyota Land Cruiser Prado, Mercedes-Benz G 63 AMG.
Дружина колишнього воєнкома також придбала інше закордонне майно – офісні приміщення в Іспанії вартістю 737 тис. євро, але також не набула законним шляхом достатніх для цього активів і доходів.
Колишнього воєнкома підозрюють
- у набутті особою, уповноваженою на виконання функцій держави активів, вартість яких більш ніж на шість тисяч п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи (ст. 368-5 КК України);
- у нез’явленні вчасно на службу без поважних причин військовослужбовцем, вчинене в умовах воєнного стану – вчиненні кримінального правопорушення (ч. 5 ст. 407 КК України);
- в ухиленні військовослужбовця від несення обов’язків військової служби шляхом обману, вчинене в умовах воєнного стану (ч.4 ст.409 КК України).
Санкція цих статей передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до 10 років позбавлення волі.