Працівники КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» ПМР (4 міська лікарня) зробили заяву стосовно ситуації із коронавірусом. Її було оприлюднено у групі «Наш Павлоград» у Фейсбуці.
Надаємо повний текст звернення:
«За останній тиждень до адміністрації лікарні, а також на телефон приймального відділення надійшло багато дзвінків стурбованих жителів з питаннями: що робити, куди бігти з появою високої температури, кашлю та інших проявів респіраторного захворювання?Чи зможемо ми врятувати людей, якщо захворіли на пневмонію?Чи є у нас апарати штучної вентиляції легень?Чи зможемо ми надати допомогу мешканцям ОТГ(об’єднаних теріторіальних громад), м. Тернівка, Юр’ївського, Павлоградського, Петропавлівського районів та іншим?
Перш за все: не панікуйте!!!
Дотримуйтесь тих рекомендацій, які надають спеціалісти МОЗ:
– уникайте місць, де багато людей;
– мийте руки частіше, не тільки після вулиці, а й вдома, бо ви торкаєтесь сумок, одягу, грошей та ін.;
– пийте багато теплої рідини (вода, морс);
– на вулиці можна одягати рукавички, сонцезахисні окуляри.Якщо є можливість, то побудьте вдома на карантині!
Якщо захворіли, зв’яжіться зі своїм сімейним лікарем та отримайте рекомендації!
Якщо стан такий, що вам потрібно відвідати лікарню – одягніть маску!
Не наражайте інших на небезпеку!
Вдома для хворої людини треба зробити карантинні умови: окрема кімната, провітрювання, спокій та ретельне виконання усіх рекомендацій лікаря!!!
Що стосується лікування пневмоній: щорічно хворих на пневмонію збільшується, і причина їх різна, і не завжди це вірусна етімологія. Так, пневмонії бувають різних категорій: 1 та 2 лікуються амбулаторно, 3 – в стаціонарних відділеннях (цілодобові або денні стаціонари – це визначає Лікар!), 4- реанімаційне відділення!
Ми з вами пережили 2009, 2012, 2014 роки. Пацієнтів з запаленням легень до нас надходило багато, дуже важкі форми, нажаль, були поодинокі летальні випадки, бо стан пацієнта зумовлений, як запаленням легень, так і супутньою патологією.
Ми маємо досвід в лікуванні, і тоді і зараз, важкі хворі скеруються за наказами Департаменту охорони здоров’я до реанімаційного відділення та терапевтичного відділення нашого підприємства з усього округу.
У лікарні в наявності є 7 апаратів ШВЛ(штучної вентиляції легенів), які застосовуються для оперативних втручань, нажаль це невелика кількість, але і не всі хворі потребують вентиляції.
Павлоградська міська рада прийняла рішення про виділення коштів на закупівлю 2 апаратів, ми сподіваємось, що відгукнуться Голови інших міст і громад, потурбуються про своїх мешканців!
Забезпеченість медикаментами та медичними виробами низька: сьогодні на терапевтичне ліжко виділяється 6 грн на добу, на реанімаційне ліжко- 69 грн на добу. Цього не достатньо, один день лікування у реанімаційному відділенні обходиться майже у 1500-2000 грн у середньому. Деякі громади зовсім не надали субвенцію на місто, а їхніх мешканців ми маємо лікувати!
За останні пару тижнів у відділенні АІТ(анестезиології та інтенсивної терапії) пролікований один чоловік з вкрай важкою формою пневмонії (не має відношення до коронавірусу!), мешканець Юр’ївського району. На сьогодні стан його покращився, переведений до терапевтичного відділення.
Зараз ми очікуємо закупівлю за кошти місцевого бюджету дезінфікуючих засобів, засобів індивідуального захисту, антисептиків, яких катастрофічно не вистачає у лікарні!
Звертаємось до меценатів, спонсорів, фермерів, бізнесменів!
Якщо ви маєте бажання допомогти, а саме придбати апарати ШВЛ, дезінфекційні засоби, засоби індивідуального захисту, медикаменти – ми із задоволенням приймемо допомогу!Що зроблено: розроблені накази МОЗ, Департаменту охорони здоров’я, маршрути пацієнтів на місцях, маємо протоколи лікування, налагоджений зв’язок між лікарями первинної ланки, швидкою медичною допомогою та КНП «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» ПМР.
Давайте будемо поважати один одного, допомагати один одному, і ми все здолаємо!».
Раніше ми писали: "В области работает горячая линия по коронавирусу"