14 листопада 2019 року у відділенні №2 КЗ «Обласний медичний психіатричний центр з лікування залежностей зі стаціонаром» ДОР» пройшла прес-конференція на тему: «Поради нарколога щодо профілактики тютюнопаління, алкоголізму та наркоманії. Про роботу наркологічного відділення та особливості лікування залежностей». Про це повідомили у відділі охорони здоров’я Павлоградської міської ради.
У заході взяв участь лікар-нарколог відділення Лебедєв Сергій Зіновійович, який розповів про зміни в структурі відділення та про розширення обсягу наркологічної допомоги.
З 1 вересня 2019 року наркологічний диспансер функціонує як відділення №2 КЗ «Обласний медичний психіатричний центр з лікуванням залежностей зі стаціонаром» ДОР». Ліжковий фонд відділення був збільшений на 15 ліжок і зараз становить 55 ліжок для лікування хворих на алкоголізм та наркоманію. Відділення було створено для надання медичної, психокорекційної, психотерапевтичної та соціальної допомоги хворим з алкогольною та наркотичною залежністю, надання психокорекційної допомоги родичам пацієнтів.
У відділенні здійснюються комплексне лікування, соціально-психологічна, сімейна та трудова реабілітація пацієнтів. Пацієнти стаціонару мають можливість отримати консультативно-діагностичну допомогу, а при необхідності - лікування супутньої соматичної патології із залученням вузьких фахівців. Фахівці відділення постійно впроваджують нові і вдосконалюють існуючі медикаментозні та немедикаментозні методи лікування хворих.
За 9 місяців 2019 року у відділенні №2 КЗ «Обласний медичний психіатричний центр з лікуванням залежностей зі стаціонаром» ДОР» було проліковано 637 пацієнтів, з них: хворих на алкоголізм – 546, з алкогольними психозами – 33, хворих на наркоманію – 70, пройшли стаціонарне обстеження – 21.
Фахівець також розповів детальніше про метод лікування наркозалежності – метадонову замісну терапію. Завдяки цій програмі люди, які вживали наркотики в ін’єкційному вигляді, мають можливість перейти на таблетоване вживання, що значно зменшує ризик передачі ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та гепатиту С. Замісна терапія призводить до зниження рівня злочинності та адаптації наркоманів до соціальних норм. Люди починають працювати, створюють сім'ї, знаходять себе в тих захопленнях, які допомагають їм побачити світ в інших проявах.
Раніше ми писали: "Павлоградских наркоманов поймали на горячем"