У Павлограді в пам'ять загиблих бійців АТО висадили горобину

Сьогодні в парку ім. 1 Травня павлоградці висадили дерева на Алеї пам’яті загиблих бійців АТО/ООС (від пішохідного мосту до будинку культури ім. Шахтобудівників). Комунальники, волонтери, батьки загиблих бійців АТО та міський голова Павлограда Анатолій Вершина посадили 16 нових саджанців горобини.

А півтори роки тому, напередодні Дня захисника України, в жовтні павлоградці на цій алеї вперше висадили 14 калин і 14 горобин.

«Чому саме чотирнадцять? Це число – дуже символічне. Тому що, по-перше, в нас саме 14 загиблих в зоні АТО павлоградців (на цей час), по-друге, 14 жовтня відзначається День Захисника України»,- прокоментувала в жовтні 2017 року заступник міського голови Олена Шуліка.

Ідею створення такої алеї в місті та висадці дерев подали батьки загиблих в антитерористичній операції хлопців. Її підтримали міський голова, волонтери та члени громадських організацій. Це питання не раз обговорювалося на круглих столах та прес-конференціях Центру допомоги учасникам АТО/ООС.

«Ми запропонували висадити саме калину і горобину тому, що ці дерева є символом України. Калина та горобина – це є символи жіночності, духовного життя українців, сили нації та незламності духу», - кажуть павлоградські волонтери.

«Саме це місце, в парку 1 Травня, для висадки дерев ми запропонували тому, що хочемо, щоб наші нащадки та всі павлоградці, приходячи сюди з дітьми та онуками, згадували наших синів, розуміли, якою ціною далася нашій країні свобода та незалежність. Щоб діти та їх батьки цією алеєю милувалися. А цей парк споконвіку – центральне місце для відпочинку городян. Ми дякуємо міській владі та волонтерам за те, що нас постійно підтримують, не забувають нас та наших загиблих синів, та завжди йдуть нам на зустріч», - казала мати загиблого бійця Андрія Михайленка Лідія Михайленко.

Не всі саджанці з того моменту прийнялися та проросли, кілька загинуло. Тому активісти та батьки загиблих прийшли саджати нові дерева знову. Інші ж дерева за півтора року міцно своїми коренями проросли в землю, а на кущах калини з’явилися перші ягідки.

Мер міста каже, що було б непогано засадити такими деревами та кущами усю алею, аж до Будинку культури.  

Батьки та волонтери вірять – поки саджанці ростуть, то живе пам'ять про їх загиблих синів.

До речі, тепер ця алея називатиметься Алеєю Героїв України. Таке спільне рішення 20 березня прийняли волонтери, батьки загиблих хлопців та міський голова. Після того, як на Алеї слави в центрі міста буде встановлений пам’ятник бійцям АТО, білий камінь з того місця перенесуть на Алею Героїв в парку ім. 1 Травня. На камені розмістять табличку з назвою алеї. А поруч із ним встановлять металевий високий флагшток, який був раніше демонтований з Алеї слави. 

Кріста Офенбах