Як працює урядова програма для новонароджених в Павлограді

Кабінет міністрів України незабаром запровадить нову електронну послугу е-малятко. Про це на засіданні Уpяду 30 січня заявив пpем'єp-міністp Володимиp Гpойсман. Сім'ї з новонаpодженими зможуть оформити документи на дитину, допомогу, інші документи в pежимі онлайн.

«Наша головна мета - допомогти батькам, щоб українців було більше», - підкpеслив Гpойсман.

Зокрема у батьків з’явиться можливість отримати послугу «муніципальної няні» в електронному форматі. Прем’єр-міністр зазначив, що ця послуга передбачає надання родині з малюком компенсації витрат на вихователя для дитини – подати документи на таку компенсацію також можна буде в електронному вигляді.

Нагадаємо, від січня 2019 року в Україні з'явилися муніципальні няні. Як заявляють у Мінсоцполітики, механізм є прозорим та простим – батьки наймають няню офіційно, самостійно обираючи спеціаліста та визначаючи умови контролю її роботи, а батькам на кінець року буде відшкодовано за кожен місяць роботи няні суму в розмірі прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років.

Разом з тим, наразі ситуація із наявністю «пакунку малюка» або бебі-боксів за урядовою програмою в Павлограді складна. Їх не видають ні в Павлоградському пологовому будинку, ні в Управлінні соціального захисту населення Павлоградської міської ради із середині січня. Про це кореспондентові повідомила головний лікар пологового будинку Наталя Куцевол.

«Наразі за січень поточного року ми недотримали 63 бебі-бокси (станом на 31.01.2019 р.). До 15 січня видавали їх породіллям зі своїх залишків (з 1 по 15 січня було видано 50 пакунків). Бебі-бокси при наявності отримують абсолютно всі породілля незалежно від місця їхньої реєстрації – з Павлограда, Тернівки, Першотравенська. Всі, хто не отримав «пакунки малюка» у нас, потім отримують їх в управліннях соцзахисту за місцем проживання. Для цього ми видаємо породіллям відповідну довідку - що у нас вони «пакунки малюка» не отримали», - розповіла Наталя Олександрівна.

Так, з 1 вересня по 31 грудня 2018 року Павлоградський пологовий будинок видав 294 бебі-бокси. Нову партію в 60 пакунків чекають вже у цю суботу, 2 лютого.

Нової партії «пакунків малюка» теж ще не отримували і в Павлоградському управлінні соціального захисту населення.

До речі, в Павлоградському пологовому будинку за 2018 рік народилося 1370 малюків – мешканців всього Західно-Донбаського регіону.

Загалом у 2018 році (з 1 вересня) Дніпропетровщина отримала від Уряду 9 тисяч «пакунків малюка», а по факту мешканкам області видали 7,7 тисяч бебі-боксів, повідомили у департаменті соцзахисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації. Тому залишок отриманих «пакунків малюка» перейшли в новий рік.

Протягом минулого року понад 100 тисяч українських родин отримали «пакунок малюка» після народження дитини.

Окрім того, зазначимо, у лютому вміст «пакунку малюка» буде розширений за рахунок приватних компаній. Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева під час засідання уряду. «Пакунок малюка» формувався на основі опитування молодих мам, а перелік речей буде розширено з лютого 2019 року. Зараз з ЮНОПСом (управлінням з обслуговування проектів ООН), який нас забезпечує «пакунками малюка», ведуть перемовини ряд компаній, які пропонують безкоштовно в цей пакунок додати ще певні речі, які потрібні новонародженим дітям», - зазначив міністр.

При цьому він додав, що грошова допомога при народженні наразі складає 41 тисяча грн, 10 тис. з яких виплачуються одразу після оформлення документів, а решта суми – рівними частинами (по 860 грн) протягом наступних 36 місяців.

Кріста Офенбах