Чотирьох чергових в Павлоградському міськвиконкомі найближчим часом скоротять. Тепер охороняти адміністративну будівлю та держслужбовців будуть справжні професіонали – співробітники спеціалізованої охоронної агенції. Питання про внесення змін до чисельності виконавчих органів на спільному засіданні депутатських комісій Павлоградського міськради 17 квітня озвучила керуюча справами виконкому Світлана Шумілова.
«З 1 червня поточного року пропонується зменшити кількість чисельності виконавчих органів на 4 чергових і ввести додатково одну посаду у відділ звернення громадян. Планується укласти договір з професійною структурою з охорони приміщення, у зв'язку з чим і будуть звільнені чергові міськвиконкому. А працівник у відділі звернення громадян буде приймати людей та пояснювати їм, куди необхідно звертатися по тому чи іншому питанню», - розповіла чиновниця.
За її повідомленням, на сьогодні вже оголошено тендер на Послуги із забезпечення громадської безпеки, охорони правопорядку та громадського порядку в адміністративній будівлі виконкому. На оплату послуг з охорони передбачено 294 тисячі гривень до кінця року (за 8 місяців).
«Сподіваємося, що ця послуга буде дешевше завдяки системі «Прозорро». В середньому на утримання чергових у міськвиконкомі витрачалося 252 тисячі гривень в рік», - каже Світлана Шумілова.
А за рік оплата послуг з охорони будівлі обходитиметься міському бюджету в 447 тисяч гривень.
«Можливо, ця послуга буде трошки дорожча аніж утримання чергових. Але ми вважаємо, що кожен повинен професійно виконувати свою роботу», - додає міський голова Анатолій Вершина.
Однак від цієї пропозиції були в захопленні не всі депутати міської ради.
«Я не розумію, чому вас не влаштовує наявна охорона адміністративної будівлі. А ще я турбуюся про те, що прийде якась «кишенькова» фірма зі зброєю, яка буде працювати по команді «фас»: тих вигнати - цих не впускати. Люди тепер будуть думати: чи можна зайти в будівлю, чи не можна. Але, вибачте, ця будівля належить громаді. Навіщо ми ставимо перешкоди для людей? І це на тлі того, що в міському бюджеті немає коштів: ми молодших школярів не годуємо, у нас немає пожежної сигналізації в школах, ні системи електронного голосування «Рада», - обурюється депутат міської ради Валентина Жилкіна.
Їй парирував мер міста: « Ця пропозиція вноситься на обговорення депутатів, як вони проголосують, таке і буде прийнято рішення. Але я хочу навести приклад розвинених країн. Наприклад, у Португалії муніципалітет охороняє поліція. У Дніпрі облдержадміністрація охороняється поліцією. У Кременчуці – міська рада також охороняється поліцією. Ці люди охороняють не когось, а власність громади. Є така світова практика, в тому числі і в Україні. А черговий сторож, який зараз працює, не несе ніякої відповідальності – ні фізично, ні юридично. Бабуся - «божий одуванчик» не може виконувати цю роботу, цим повинна займатися спеціалізована структура згідно укладеного договору».
Так, за повідомленням кількох депутатів в будівлі міськвиконкому уже були прецеденти, пов’язані з охороною: спроби проникнення на територію виконкому, намагалися вирізати скло, невідомі вкрали у дворі будівлі відеокамеру, сп’янілий павлоградець зайшов до будівлі та кидався на сторожа – його прийшлося виводити тощо.
«Будівлю міськвиконкому необхідно охороняти, щоб не нашкодити громаді. Бо у нас тут є і документація з грифом «секретно». Тут є архів реєстрації прав власності, прав юридичних осіб. Взагалі тут великий документообіг, який необхідно зберігати, щоб не порушити роботу всього міста. А у мене особистої охорони немає і не буде», - резюмував мер.
У співробітників охоронної структури буде окремий кабінет, де будуть стояти монітори для відеоспостереження.
Остаточне рішення про скорочення чергових та введення спеціалізованої охорони буде прийнято на черговій сесії міської ради 24 квітня.
Кріста Офенбах