Павлоградський богатир переміг на чемпіонаті світу в Греції

Ветеран-силач із Павлограда 67-річний Юрій Дениченко виборов чергові золоті трофеї на чемпіонаті світу з гирьового спорту. Переможні для нашого земляка змагання проходили з 12 по 16 жовтня у грецькому місті Лутракі.

За словами Юрія Васильовича, він виступав у середній вазі серед ветеранів спорту віком від 65 до 69 років. Змагався в двох дисциплінах – довгому циклі і двоборстві.

"Довгий цикл передбачає підйом обома руками двох 16-кілограмових гир – спочатку на груди, а потім над головою. Протягом встановлених 10 хвилин я зробив це 101 раз. На 1 очко перевищив результат свого суперника і завоював золото, але так і не побив власного рекорду. Минулого року на чемпіонаті світу в Італії я підняв гирі у довгому циклі 107 раз".

Ю. Дениченко говорить, що вже наступного дня він виконував поштовх (одночасний підйом двох гир від грудей з фіксацією над головою - прим. авт.) і ривок (почерговий підйом руками однієї гирі від підлоги з фіксацією над головою – прим. авт.). «Штовхнув гирі 155 раз, а в ривку підняв їх 205 раз. Теж став чемпіоном, хоча для мене це також слабкий результат, адже на останньому чемпіонаті України я зробив відповідно 171 і 225 підйомів. Я розумію й відчуваю, що в моєму віці сподіватися на покращання власних результатів складно. До того ж, перед виступами в Греції було 2 дні дороги – боліли суглоби, спина»», - пояснює силач.

За словами павлоградського спортсмена, на змагання в Лутракі з`їхалося приблизно 200 учасників із двох десятків країн світу. Честь України захищали півсотні гирьовиків різного віку. Окрім Юрія Дениченка свої перемоги на цих чемпіонатах виборювали ще 3 його ровесників-земляків.

«Мене вразили жінки-шведки, - розповідає переможець. – Вони довели, що фізично не поступаються чоловікам. Одна з них підняла гирі 117 разів у довгому циклі. Я сам 8 років тому робив це 142 рази. Інша у поштовху підняла їх 154 рази. Загалом, на цих змаганнях сильно виступили представники Італії, Греції, Швеції і Білорусі», - зазначає ветеран-гирьовик.

Юрій Дениченко згадує і про інший бік своєї перемоги. «Поїздка до Греції обійшлася мені у 16 тисяч гривень. Це не лише дорога і харчування, а й вартість самої участі у змаганнях. Частково мені допомогли коштами гірнича профспілка, адміністрація «Павлоградвугілля» і наш народний депутат. Але їхніх грошей не вистачило й на половину з необхідної суми. Тому довелося залізти у борги, навіть посваритися з дружиною (сміється – прим. авт.), ось тепер бідкаюся, як швидко зможу позичені гроші віддати. Попри свій немолодий вік і фінансові складнощі, з якими спортсмену доводиться стикатися, беручи участь у міжнародних змаганнях, Юрій Дениченко не готовий ставити крапку у своїй спортивній кар`єрі.

До речі

Свою першу гантель вагою 5 кг Юрій Деніченко підняв у 13-у віці . « Я мав невеличкий зріст , траплялося, що старші хлопці мене ображали. Тому я вирішив стати сильним, аби вміти за себе постояти», - пояснює свою любов до силових вправ богатир. Вже юнаком він серйозно захопився гирьовим спортом і вільною боротьбою. Слава неперевершеного силача прийшла до Юрія Деніченк а під час змагань і з гирьового спорту, які в Західному Донбасі щорічно проводи ла компанія «Павлоградвугілля» (спортсмен працював гірником) . Вже перебуваючи на пенсії, Юрій Васильович не покинув вправлятися з гирями . Колишній гірник неодноразово ставав переможцем різних змагань, які проводилися у Придніпров`ї, вигравав він перші місця і на всеукраїнському рівні. А в листопаді 2012 року наш богатир став чемпіоном світу з гирьового спорту в Італії. Павлоградець виступав у ваговій категорії до 80 кг. За 10 хвилин він зумів 166 разів штовхнути дві пудові гирі, а в ривку підняв одну з них 210 раз. Юрій Деніченко впевнений, що вправи з гирями корисні для здоров'я, тим більш, коли йдеться про здоров'я чоловіків поважного віку . «Якщо я не повправляюся із «залізяками» , відчуваю себе старим і розбитим, а завдяки тренуванням подовжую собі сили і молодість», - каже богатир .

Рекомендації від чемпіона

Своїм тренуван ням Юрій Васильович присвячує не більше 10 хвилин у день, проте намагається робити це регулярно. Гирі використовує лише 16-кілограмові, вважає, що одного пуда йому для збереження молодості і сил достатньо. Велике значення він приділяє харчуванню. Для будівництва м'язів потрібен тваринний білок, тому меню у спортсмена відповідне. Крім того, Юрій Деніченко щодня з'їдає десяток волоських горіхів і до 100 грамів меду, запиваючи його водою з лимоном. А ще він щодня випиває склянку домашнього сухого вина, яке робить зі свого винограду. Горілку та інше спиртне він не шанує.

Олекса Сурай

Новини компаній
11:00, 18 листопада