Понад 500 павлоградських дітей віком до 18 років мають проблеми з серцем і судинами. Деякі хвороби цієї групи з`являються у Павлограді вперше. Медики радять батькам не зволікати у разі виявлення у їхніх синів та доньок підозрілих симптомів і негайно звертатися до лікаря.
Про це йшлося 28 вересня під час зустрічі міських кардіологів із журналістами. Зустріч була присвячена Всесвітньому дню серця, який відзначається щорічно 29 вересня. За словами дитячого кардіолога Павлограда Ірини Немикіної, нині на диспансерному обліку перебувають 535 дітей різного віку, котрі мають ті чи інші хвороби серцево-судинної системи.
Найбільша групу таких хворих (44%) складають пацієнти із вторинною метаболічною кардіоміопатією ( група запальних захворювань м'язової тканини серця ), 38% - з вродженими пороками серця і судин, 8% - з порушеннями серцевого ритму, ще 6% - з реактивними артритами. За словами І. Немикіної, причинами найпоширенішого виду серцево-судинних патологій серед дітей і підлітків є різні гормональні збої в організмі, порушення в харчуванні, надмірна чи недостатня вага тіла тощо. Часто причинами патологій серця і судин стають інфекції вірусного чи бактеріального характеру. Серед останніх найнебезпечнішою є стрептокок групи А. Ця інфекція виділяє в кров токсини й інші ферменти, які руйнують стінки судин, шкодять серцю.
Також дитячий кардіолог просить дорослих не панікувати, якщо в їхніх немовлят лікарі виявляють так зване відкрите овальне вікно – серцеву аномалію. За словами Ірини Немикіної, вона не є патологією, з нею народжуються абсолютно всі малюки і в більшості випадків ця аномалія з часом зникає. Хоча дехто живе з нею і все життя. Специфічного лікування відкритого овального вікна не існує, каже лікар. Крім того, зазначає кардіолог, в останні 5 років у Павлограді медики почали фіксувати у дітей ще один вид серцевої патології – синдром дисплазії (недорозвиненісті) . сполучної тканини .
Ірина Немикіна радить батькам звертати увагу на стан своїх дітей, аби не прогавити розвиток у них небезпечних хвороб. Зокрема, слід помічати, коли дитина має надмірну сонливість, млявість, втрачає увагу і апетит. Це може свідчити про інтоксикацію організму стрептококом. Симптомами інших порушень серцево-судинної системи у дітей може стати головний біль чи важкість в області серця, запаморочення, непереносимість фізичних навантажень тощо. Якщо дитина виявляє подібні симптоми, батькам варто показати її педіатру. Він визначить, яку діагностику слід пройти дитині.
Олекса Сурай