Павлоградських школярів годуватимуть підприємці

Вже у новому навчальному році учнів павлоградських шкіл будуть годувати приватні підприємці. Перехід до нової системи харчування школярів схвалили 23 травня депутати міської ради. Ініціатори проекту сподіваються, що вона дасть змогу покращити якість харчування дітей, дозволить модернізувати шкільні харчоблоки й водночас дещо розвантажить освітній бюджет.

Дискусія навколо передачі функцій з шкільного харчування від міського відділу освіти в аутсорсінг приватним фірмам виникла 16 травня під час спільного засідання депутатських комісій. Тоді заступниця міського голови Олена Шуліка повідомила присутнім, що нині для бюджета Павлограда і міськвно досить складно утримувати шкільні харчоблоки в належному стані і якісно харчувати дітей. Одна з причин цього – підвищення з 1 березня 2017 року окладів педагогам освітніх і позашкільних закладів, вихователім дитсадків.

"Питання досить непросте, адже це якість і безпека харчування... Ми зустрічалися з ініціативною групою директорів шкіл, запросили представників фірми, яка має досвід з ослуговування дитячих закладів. Ми зробили порівняльну таблицю, де вказали, що позитивного ми отримаємо, і що нас хвилює. Головне, я вважаю, це покращить якість шкільного харчування", - зазначила О. Шуліка. На її переконання, передачя в безоплатну позичку приватниому бізнесу шкільних харчоблоків дасть змогу інвествувати в їх технічне оновлення.

За словами віце-мера, практика передачі в аутсорсінг (стороннім організаціям) подібних послуг добре себе зарекомендувала в Дніпрі, Кривому Розі, Новомосковську. Більш того, павлоградський інтернат, що на вулиці Дніпровській, теж з 1 вересня 2016 року перейшов на нову систему. Це підтвердила і керівниця міськвно Ірина Дем ` яненко. Вона розповіла депутатам, що в харчоблоці інтерната замінено обладнання, встановлена нова система опалення.

Говорячи про вартість дитячих обідів, що їх готуватимуть приватні підприємці, О. Шуліка і І. Дем`яненко зазначили: що в тому ж таки інтернаті п`ятиразове харчування вихованців коштує 80-90 грн, у школах Новомосковська батьки дітей пільгових категорій з 1 січня 2017 року платять з розрахунку 11 грн. на день, інших категорій – 15 грн. Ірина Дем ` яненко також пояснилап, що в Новомосковську приватні підприємці мають власні овочесховища, де продукти краще зберігаються, ніж при школах. На переконання начальниці відділу міськвно, освітяни мають сконцентруватися на навчальному процесі, а харчуванням школярів повинні займатися професіонали.

В ході дискусії депутати пропонували різні варіанти вирішення проблеми з організацією харчування учнів міських шкіл за умови дефіциту бюджетних коштів. Свої пояснення народним обранцям надав і представник приватної фірми, що обслуговує павлоградський інтернат. Він запевнив, що його підприємство готове запропонувати школярам обіди за ціною від 10 до 20 грн. в залежності від склада меню.

Тижнем пізніше, 23 травня, депутати Павлоградської міськради затвердили проект про передачу в аутсорсінг приватному бізнесу системи харчування учнів в усіх міських школах. Згідно цього рішення нова система діятиме увесь наступний 2017/2018 навчальний рік. Найближчим часом має відбутися відкритий конкурс на виконавця послуг (для кількох шкіл, що мають власну бухгалетрію виставлять окремі лоти). Депутати також зобов`язали майбутнього переможця працевлаштувати всіх нинішніх шкільних кухарів і не звільняти їх, як мінимум, півроку.

Олекса Сурай