Павлоградці вшанували пам`ять земляків, що полягли у війні з нацизмом (ФОТО)

Напередодні Дня Перемоги над нацизмом павлоградці вшанували пам'ять тих, хто понад 70 років тому став на захист рідної землі і відстояв її ціною власного життя в боротьбі з гітлерівськими окупантами. У п'ятницю, 5 травня, в Павлограді відбулися традиційні мітинги, присвячені знаменним подіям.

Серед місць, куди ось уже впродовж 12 років приходять павлоградські ветерани, представники влади та громадськості, школярі є і два меморіали загиблим воїнам в районі залізничній станції Павлоград-2.

Нагадаємо, в 1941 році тут були поховані п'ятеро червоноармійців - членів команди бронепоїзда, яка в ході відступу радянських частин підривала за собою залізничні мости. На жаль, їхні імена невідомі. Зате відомі імена трьох танкістів, які загинули тут у 1943 році під час визволення Павлограда. Це Р.С. Морів, Т.І. Пещенко і Д.Є. Носачів, бійці 350-ї стрілецької дивізії, 31-ї окремої танкової бригади 12-ої армії Південно-Західного фронту. Сам меморіал воїнам-визволителям у 2004 році відновили активісти громадської організації "Діти війни" при сприянні місцевого осередку партії "Трудова Україна".

 

Учасниками урочистостей 5 травня стали мер Анатолій Вершина та депутат обласної ради Микола Пономарчук, представники ветеранської організації, православне духовенство. Вони нагадали присутнім про уроки Другої світової війни та провели паралелі з сучасною війною України за незалежність.

Перед гостями свята виступили самодіяльні артисти – хор ветеранів праці "Надія" та керівник творчого гуртка Західно-Донбасського професійного ліцею Наталя Уставицька. На знак вшанування пам`яті героїв, полеглих у боях з нацистами, учасники мітингу поклали квіти до меморіалу героям.

Після урочистостей гостей свята чекала знаменита солдатська каша, якою усіх бажаючих пригощали кухари військової частини Національної гвардії. Подібні мітинги відбулися цього дня на території мікрорайонів ПМЗ (поблизу СШ №4 розташований пам’ятний знак працівникам механічного заводу, загиблим у роки Другої світової війни) та ім. 18 вересня (братське військове поховання на вул. Героїв України).

Наша довідка: Під час Другої світової війни майже 12 тисяч мешканців Павлограда загинули в боях або померли від поранень, ще 6 тисяч юнаків і дівчат гітлерівці відправили на примусові роботи до Німеччини. Внаслідок військових дій на території міста було знищено понад 1500 житлових будинків. Історики підрахували, що німецькі окупанти 711 днів тримали Павлоград під своєю владою. Нині, за даними ветеранської організації міста, в Павлограді мешкає 58 учасників бойових дій часів Другої світової, наймолодшому з яких виповнилося 90 років. Серед них є ще ті, хто пережив ленінградську блокаду та крокував вулицями Берліна. Кількість павлоградців, які мають статус ветерана війни, складає близько 1000 осіб, загалом ветеранська організація міста нараховує понад 1950 членів, з них майже 8000 – це "діти війни". Нагадаємо також, що Законом України "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років" в Україні встановлено День пам’яті та примирення 8 травня. А 9 травня Україна святкує Перемогу над нацизмом у Другій вітовій війні 1939-1945 рр.